מאמרים

איך מתמודדים עם נשירת שיער אצל כלבים

נשירת שיער אצל כלבים, זהו תהליך טבעי, אך לעיתים מדובר בתופעה קיצונית ,שהופכת למטרד ופוגמת באיכות חייו של הכלב ובחיי המשפחה שמטפלת בו.

מה חשוב לדעת על נשירת שיער אצל כלבים.

בראש ובראשונה חשוב להבין כי כלבים בעלי פרווה, סובלים מנשירת שיער. פרוות הכלב נועדה על מנת להגן עליו מאקלים משתנה (חום או קור) ועל מנת לשמור על חום גופו. חשבו על זה כך, אדם לובש בגדים על עורו, כך שאין הוא בא במגע ישיר עם מזג האוויר, לכלב יש רק את פרוותו.

נשירת שיער נפוצה בעיקר בעונות מעבר, למשל באביב, היות ובחורף פרוותו של הכלב סבוכה יותר, על מנת להגן עליו בפני הקור. כמו כן, אנו יכולים לראות נשירה אגרסיבית יותר במעבר מגור לכלב בוגר.

אופי ותדירות הנשירה משתנה מכלב לכלב. ישנם גזעים הידועים ככאלה שמנשירים יותר שיער ולכן אם הדבר יכול להוות בעיה, מומלץ לברר את הנושא טרם אימוץ הכלב.

כמו כן, במידה ואתם שמים לב לנשירה מוגזמת או להופעת קרחות באזורים שונים על גופו של הכלב, מומלץ לפנות לווטרינר, על מנת לשלול פטרייה, זיהום כלשהו או מחלה אחרת.

איך ניתן להקל על התופעה

ישנם מספר דברים שניתן לעשות על מנת להתמודד עם נשירת שיער, אצל כלבים בריאים, כך שגם אתכם וגם הכלב, תעברו את התקופה הזו עם כמה שפחות תסכול וקשיים

מומלץ להתחיל להבריש את הכלב באופן קבוע, זמן קצר לפני תקופת הנשירה, הברשת השיער מסייעת להיפטר משעריות פרווה ומבטיחה כי הנשירה על הספות בסלון תהיה דלה יותר. בתקופת הנשירה, מומלץ להקפיד ולסרק את הכלב פעם בבוקר ופעם בערב.

דרך נוספת היא לספר את הכלב ולדאוג שפרוותו תהיה קצרה. שימו לב, ישנם כלבים שאסור לספר אותם מאחר והפרווה שלהם מגינה עליהם, לפני שאתם ניגשים למספרת כלבים לצורך תספורת לכלבכם, בדקו עם הוטרינאר שלכם, או רכזת הגזע, האם כדאי, מותר ואפשר לספר את הכלב שלכם.
אם החלטתם על תספורת, חשוב לשים לב שהאורך מתאים לעונה (חם או קר ) ולא גורם אי נוחות לכלב. חשוב לציין כי גם כלבים בעלי פרווה קצוצה משירים שיער, כך ששיטה זו אינה מטפלת לחלוטין בתופעה.

ווטרינרים רבים ממליצים לרחוץ את הכלב פחות בתקופת הנשירה, היות וידוע ששטיפת הפרווה מגבירה את התופעה. בתקופה זו מומלץ להקפיד הקפדה יתרה על טיפול נגד קרציות ופרעושים.

נשירת שיער מוגזמת יכולה לנבוע גם מחוסרים או במזון לא מתאים. אם כלבכם סובל מנשירה מוגזמת, זה הזמן להתייעץ עם גורם מוסמך ולשקול שינוי תזונתי. לעיתים כל מה שצריך זה להחליף את האוכל, אפילו רק לתקופה קצרה והשינוי ניכר.

העצה האחרונה קשורה לאורך רוח. אם הנשירה מפריעה לכם, כסו את הספות בכיסוי כביס, קנו מברשת גלגל ,לניקוי שיער מהבגדים וזכרו, מדובר בתופעה חולפת שמצביעה על כך שכלבכם בריא ועושה בדיוק את המצופה ממנו.

 

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *

נקה טופסשלח תגובה