מאמרים

רגע לפני שמאמצים גור כלבים

 

יש בבית חשק לאמץ גור כלבים ולהגדיל את חיק המשפחה? בהחלט החלטה מרגשת ומבורכת.
רגע לפני שאתם באמת עושים זאת, רצינו לחדד בפניכם כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון הכרוכים בד ובד עם אימוץ של גור כלבים.

 

מה חשוב לקחת בחשבון?

 1. גידול כלב דורש אחריות
  שאתם בוחרים לאמץ כלב, אתם הבעלים שלו ואחראים וממש אחראים לגורלו. איכות החיים שלו תיקבע על פי היחס שהוא יקבל מימכם, כאוהבי כלבים אנו דוגלים כי לכלב מגיע שיכבדו אותו ויעניקו לו תנאים טובים למחייה ממש כמו שאנחנו רוצים עבור עצמינו. פשוט שאלו את עצמכם אם אתם מחויבים לגידול של כלב לפני שאתם מאמצים אותו, ישנם אנשים שלא מתאימים למשימה וזה בסדר גמור. חסכו לחיית המחמד היקרה מעבר מיותר בין בתים ועשו זאת רק ממקום שלם.
 2. טיפול ווטרינרי
  כשם שאנו נרשמים לאחת מקופות החולים לקבלת טיפול רפואי במידת הצורך כך גם נוהגים שמדובר בחיית המחמד שלנו, שמאמצים גור כלבים יש צורך לבחור שילווה אתכם במהלך גידול הכלב (כמובן שאפשר להחליף במידת הצורך). בשנה הראשונה של חייו של גור הכלבים יש צורך להגיע אל הווטרינר בתדירות גבוהה יותר עקב ריבוי חיסונים וטיפולי מנע ולאחר מכן ישנם חיסונים שעושים מידי שנה נגד מחלות שכיחות בקרב כלבים (כמו כלבת).
 3. כרוך בהוצאות כספיות
  כמו בערך כל דבר אחר בחיים גם שמדובר בגידול של כלב יש לדעת כי הדבר כרוך בהוצאה כלכלית המשתנה בהתאם לסוג הכלב, גודלו ואופיו. לצורך ההמחשה, כלב מזן פודל ננסי יעלה לכם מידי חודש הרבה פחות מרועה גרמני בעיקר בגלל הפער בכמות המזון שכל זן צורך.
 4. אהבה ותשומת לב
  כלבים הם חיות חמות שאוהבות להחזיר חום ואהבה לבעליהם וחשוב לוודא כי הם אכן מקבלים אהבה כפי שמגיע להם. במרכז לאוהבי כלבים זה נראה די טבעי להעלות עניין זה וחשוב לשים עליו את הדעת, ישנם מספיק כלבים עזובים ונטושים ולכן חשוב לציין זאת.

 

התמורה שווה את הכול

אז נכון שגידול כלב דורש אחריות, התעסקות עם ווטרינרים, הוצאות כלכליות וזמן בו צריך להעניק להם יחס ואהבה אבל התמורה פשוט שווה את הכול. כלב היא חייה מדהימה ונאמנה שאין כמוה ובמקרים רבים באמת משמשת כחברו הטוב ביותר של האדם…

נקודה למחשבה

אם החלטתם לאמץ גור כלבים צעיר, שקלו את האופציה של אימוץ כלב מאחת העמותות הפועלות בתחום כמו צער בעלי חיים כלב על פני רכישת גור. אין ספק כי מדובר במצווה גדולה אשר תעניק לכלב הזמנות נוספת לחיים טובים יותר.

טיפים נוספים בנושא כלבים >>

 

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *

נקה טופסשלח תגובה