מאמרים

איך לבחור ווטרינר

מזל טוב, צירפתם חבר חדש למשפחה ועכשיו זה הזמן לבחור ווטרינר. מעבר לווטרינר העירוני שעובד בדרך כלל שעתיים בשבוע במתכונת של סרט נע, חשוב מאוד שיהיה לצדכם איש מקצוע רציני, אדיב, אמין וזמין שיעניק טיפול מסור לחבר החדש, בלי סיפורים או הוצאות מיותרות.

על מנת להקל על החיפוש, ריכזנו עבורכם כמה נקודות למחשבה, כך שתמצאו את הווטרינר שהכי מתאים לכם ולכלב שלכם.

בחירת ווטרינר, למה חשוב לשים לב.
מעבר לחיסונים קבועים, ווטרינר הוא האדם אליו אתם פונים כאשר לכלב שלכם יש בעיה או שאתם מזהים אצלו מצוקה כלשהי. הוא גם האדם אליו תרימו טלפון להתייעצות במקרים שונים, כמו למשל שאתם רוצים להחליף לכלב אוכל או שהוא לא מתנהג כאתמול שלשום. זו הסיבה שחשוב מאוד לבחור ווטרינר שאתם סומכים על דעתו ולא פחות חשוב, מרגישים בנוח לפנות אליו.

חשבו על זה כך, היום כשהילד שלכם חש ברע ואתם לא בוטחים מה לעשות, תרימו טלפון למרפאה ותתייעצו עם הרופא, כך גם שזה נוגע לכלב שלכם.

שיקול נוסף לבחירת ווטרינר צריך להיות זמינות ומיקום גאוגרפי. כמו כל נותן שירות, חשוב לנו שהווטרינר שלנו יהיה נגיש, לא רק ברמת השירות אלא גם בשעות פעילות. אם מצאתם ווטרינר נהדר שעובד רק בשעות שאתם בעבודה, סביר להניח שיהיה לכם קשה ומתסכל להגיע, בעיקר בשעת חירום.
לחלק מהווטרינרים יש מספר מרפאות בערים שונות ולכן זמינותם באזור מגוריכם יכולה להיות נמוכה. המצוקה הזו נפתרה בחלק מהמקומות על ידי שיתופי פעולה של מספר ווטרינרים באותה מרפאה, אם אכן בחרתם באחת כזו, חשוב לקבל מידע על כל הווטרינרים ולא להתרשם רק מאחד שבמקרה נמצא שם באותו יום.

ווטרינר, הבחירה מתחילה עוד לפני שאתם מגיעים
בעיני בחירת הווטרינר המתאים מתחילה עוד לפני ההגעה למרפאה. היום כמעט לכל מרפאה ווטרינרית יש אתר וכשיודעים להסתכל עליו נכון, הוא יכול לתת מידע רב. איך הווטרינר מציג את עצמו, האם יש לו לקוחות ממליצים? כמו כן, בדיקת הערך המקצועי באתר יכולה ללמד אותנו הרבה, כמה טיפים, תכנים וידע הוא מעמיד לרשות בעלי הכלבים לפני בכלל שהחליטו לפנות אליו. בהזדמנות זו, מומלץ להתרשם גם מתמונות. לא סתם אומרים תמונה שווה אלף מילים. לא אשכח איך ראיתי תמונה של ווטרינר מלטף כלב גדול ומרייר על שולחן הטיפולים. באותו רגע ידעתי שזה אדם שיגלה רגישות גם לכלבה הפחדנית ביותר.

לאחר שבדקתם אזור, זמינות אולי התרשמתם מאתר אינטרנט או קיבלתם המלצה מחברים, חשוב להרים טלפון ולהתרשם מאופן השיחה. האם הוא קשוב, מתעניין, שואל שאלות? כמה ערך הוא נותן בשיחה ואיך טון הדיבור.

חברה בעלת כלב חדש, סיפרה לי לאחרונה שהיא הרימה טלפון לווטרינר שהיה לו אתר מאוד מרשים, אך לא הצליחה לעבור את המזכירה. כל השיחה לחצו עליה להגיע לפגישה בתשלום וכשהיא ביקשה לשוחח כמה דקות עם הווטרינר, אמרו לה שזה לא נהוג. בעיני זו גישה מיושנת שגם מעידה על טיב השירות שאקבל אחר כך.

המלצה נוספת מתייחסת ליכולת ולרצון של הווטרינר להפנות אתכם לבעלי מקצוע אחרים בתחום
למשל למאלף כלבים או פנסיון איכותי שישמור על הכלב בזמן נסיעה. כשהווטרינר שלכם הוא הכתובת הראשונה אליה אתם פונים גם במקרה של טיפול עקיף, תדעו בחרתם נכון.

 

 

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *

נקה טופסשלח תגובה